Retrospektive September Klave

NOK 23 320

Halssmykke – fra Retrospektive 1959-2019

Sølv 925S

Størrelse

Størrelsesguide

For å finne riktig størrelse, tenk på at klaven helst bør sitte tett rundt halsen – men litt av dette er også smak og stil. Planlegger du å bruke en høyhalset genser under, bør klaven være stor nok til det. Å måle rundt halsen gir en god indikasjon, kombinert med de størrelsesvariantene du finner her.

I anledning 60 Årsjubileet i 2019 ble en rekke av Regine Juhls unika smykker reprodusert. Konseptet ble kalt Retrospektive 1959-2019. Smykket er en reproduksjon opprinnelig laget  i 1964. Dette var en av flere smykker designet av Regine Juhls som representerte Nordisk smykkekunst på verdensutstillingen Expo 67 i Montreal, Canada i 1967.  Halssmykket finnes kun i det eksklusive antallet på 23 stykk. Altså et meget begrenset opplag som hver og en er nummerert.

                  «Det er om å få dagene til å mykne og gli – i vår verden av kantete regler og åpne hull- å se ut på det vidunderlige gjennom tomme rammer…» Regine Juhls